BIST Şirket Haberleri

Ford Otosan’dan Bir İlk: Hidrojen ile Çalışan Motor!

March 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford Otosan’dan Bir İlk: Hidrojen ile Çalışan Motor!

Koç Holding bünyesinde yer alan Türkiye’nin önde gelen otomotiv markalarından Ford Otosan (FROTO), sektörle ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.

Şirket, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Türkiye’de öncü bir projeye imza atarak hidrojenle çalışan tek silindirli motor üretmeyi başardığını ve ilk ateşleme testini gerçekleştirdiğini” duyurdu.

Başarıyla sonuçlanan bu test, uzun dönem sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda geleceğin ulaşım teknolojilerine öncülük eden Ford Trucks’ın, 2040’ta sıfır emisyon hedefine ulaşmasında önemli bir adım niteliğinde!

Ford Otosan’dan Bir İlk: Hidrojen ile Çalışan Motor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı