Borsa Haberleri

Ford, Kanada’daki Sendikayla Geçici Anlaşmaya Vardı

September 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Kanada’daki Sendikayla Geçici Anlaşmaya Vardı

Ford Motor (F) ve Kanadalı işçi sendikası Unifor, geçici bir anlaşmaya vararak otomobil üreticisinin operasyonlarında bir hafta içinde ikinci kez greve gidilmesini önlediklerini açıkladı.

Taraflar, Ford’un Kanada fabrikalarındaki yaklaşık 5.600 üyesini kapsayan geçici anlaşmanın detaylarını henüz açıklamadı ancak sendika daha yüksek ücretler, iyileştirilmiş emeklilik hakları ve elektrikli araçlara geçiş sürecinde işçiler için destek talep etmişti.

Ford, General Motors (GM) ve Stellantis (STLA) hâlâ ABD’de, Michigan, Missouri ve Ohio’daki fabrikalarda yaklaşık 13 bin işçinin iş bıraktığı United Auto Workers’ın büyük grev tehdidiyle karşı karşıya.

Kanada’da Unifor, üç büyük otomobil üreticisiyle aynı anda pazarlık yapmak yerine Ford’u pazarlık için “hedef” şirket olarak seçmişti.

Ford, Kanada’daki Sendikayla Geçici Anlaşmaya Vardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha