Borsa Haberleri

Ford Hisseleri Yükselmeye Devam Ediyor

August 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ford Hisseleri Yükselmeye Devam Ediyor

Temmuz ayında Ford (F), 2009 yılındaki büyük durgunluktan bu yana en iyi rakamları gördü ve pazartesi günü de bu başarısını devam ettirdi. Şirketin hisseleri pazartesi gününü 4,4% artışla 15,34 dolar seviyesinden kapattı. Ford’un temmuz ayındaki hisse senedi performansında yakında üreteceği elektrikli araçları için pil tedariğini güvence altına alması ve Wall Street beklentilerini aşan ikinci çeyrek kazançları belirleyici oldu. Otomotiv üreticisi geçen hafta tüm yıl için rehberliğini yineledi ve üç aylık temettüsünü Covid-19 öncesindeki 15 sent seviyesine çıkaracağını söyledi. 

Otomobil Devinin Hisseleri Temmuz Ayında 31,9% Arttı

Ford, temmuz ayında 2009’da yaşanan büyük durgunluktan bu yana en iyi hisse performansını elde etti. Şirket, söz konusu krizde 127,4% aylık kazanç elde etmiş ve dönemde iflas etmeden çıkmayı başarmıştı. Ford hisseleri pazartesi gününü 4,4%; temmuz ayını ise 31,9% artışla bitirdi. Otomotiv devi geçen ay; General Motors (GM), Stellantis (STLA), ve Ferrari (RACE) gibi rakiplerine karşı daha iyi bir performans gösterdi. Ancak geçen yıl ABD’de listelenen otomobil üreticileri arasında en fazla büyümeyi gösteren Ford’un hisseleri 2022 yılında 26% oranında düşüşe geçti. 

Ford’un İkinci Çeyrek Sonuçları Analist Beklentilerini Geride Bıraktı

Ford, ikinci çeyrek kazançlarında Wall Street analistlerinin beklentilerini büyük oranda geride bırakmayı başardı. Ayrıca elektrikli araç üretiminde kullanacağı pillerin tedarik sürecinin neredeyse tamamlandığını da söyledi. Söz konusu açıklamaların ardından otomotiv üreticisinin hisselerinde artış gözlemlendi. Şirketin hisseleri geride bıraktığımız üç aylık döneme ilişkin açıklamalarına bağlı olarak geçen hafta 14,6% oranında yükseldi. Ford, tüm yıl için önceki rehberliğini yinelediğini belirtti. Bununla birlikte üç aylık temettüsünü Covid-19 pandemisinden önceki seviye olan 15 sente çıkaracağını da söyledi. 

Ford Hisseleri Yükselmeye Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı