Borsa Haberleri

Ford F-150 Lightning Üretimleri Bu Hafta Tekrar Başlıyor

March 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford F-150 Lightning Üretimleri Bu Hafta Tekrar Başlıyor

ABD’nin 2. en büyük otomobil üreticisi Ford (F) cuma günü yaptığı açıklamada, batarya hücresi üretim hatası nedeniyle 18 adet elektrikli kamyonu geri çağırmalarının ardından F-150 Lightning araçlarının üretimine başlamayı planladıklarını duyurdu.

● 18 araçtaki batarya gruplarını değiştireceklerini belirten Ford, geri çağrılan araçlarla ilgili herhangi bir yangın veya yaralanma vakası bildirilmediğini açıkladı.

● Ford (F), SK On ile işbirliği yaparak, “sorunun temel nedenlerini doğruladıklarını ve çözüme yönelik nitelikli adımlar attıklarını” kaydetti.

● Cuma günü yapılan açıklamada, teslimatların yeniden başlayacağı tarihin henüz belirlenmediği ancak pazartesi günü “sorunsuz batarya grupları” ile üretime devam edileceği duyuruldu.

Ford F-150 Lightning Üretimleri Bu Hafta Tekrar Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters