Ford

Ford, Elektrikli Mustang Aracında 8.100 Dolar İndirime Gitti

Ford, Elektrikli Mustang Aracında 8.100 Dolar İndirime Gitti
Google News Icon Takip Et

Ford Motor Co (F), ocak ayında satışların keskin bir şekilde düşmesinin ardından Mustang Mach-E elektrikli SUV aracının fiyatlarını 8.100 doalra kadar düşürdüğünü açıkladı.

Böylece ABD’nin iki numaralı otomobil üreticisinin en düşük fiyatlı 2023 model Mach E versiyonunun önerilen perakende satış fiyatı 42.995 dolardan 39.895 dolara düştü. Daha üst seviye Mach-E GT yaklaşık 7.600 dolar daha ucuza, 52.395 dolara satılacak. Genişletilmiş menzilli premium versiyon da dahil olmak üzere diğer versiyonların fiyatı ise 8,100 dolar indirimle 48.895 dolara inecek. 

Söz konusu indirimler, yanı sıra otomobil üreticisinin Mach-E’nin ABD satışlarının ocak ayında 51% azalarak 1.295’e düştüğü açıklamalarının ardından geldi.

Mach-E, elektrikli araç tedarik zincirini Çin’den uzaklaştırmayı amaçlayan yeni ABD Hazine Bakanlığı batarya tedarik gerekliliklerinin yürürlüğe girmesinin ardından 1 Ocak’ta 3.750 dolarlık vergi kredisi için uygunluğunu kaybetti. 

Ford, fiyat indirimlerinin Detroit’li otomobil üreticisinin “satış büyümesi ve müşteri değerinin en uygun karışımını elde etmek için pazara uyum sağlamaya” devam etme çabalarının bir sonucu olarak yapıldığını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters