Ford

Ford, Ecolab’den 1.000 Araçlık Sipariş Aldı

January 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Ecolab’den 1.000 Araçlık Sipariş Aldı

Ford Motor (F), su arıtım alanında faaliyet gösteren Ecolab’a (ECL) şirketin gazla çalışan araçlarının yerini alması için 1.000’den fazla F-150 Lightning ve Mustang Mach-E model elektrikli araç tedarik edeceğini söyledi.

Ecolab, Kuzey Amerika filosundaki 11 bin aracın tamamını 2030 yılına kadar elektrikli araçlarla değiştirmeyi planlıyor.

Elektrikli araçlara geçişle birlikte toplam maliyetlerinin düşmesini bekleyen şirket, 2023 F-150 Lightning Pro kamyon başına yıllık yakıt maliyetlerinde yaklaşık 50% tasarruf sağlayabileceğini belirtti.

Bu hamle, büyük otomobil üreticilerinin, alıcıların bu modellere yönelik talebinin azaldığına dair işaretler üzerine elektrikli araçlara geçişten çekindikleri bir dönemde geldi.

Ford Pro lideri Ted Cannis, hâlihazırda bir Ford müşterisi olan Ecolab ile yapılan anlaşmanın, otomobil üreticisinin “elektrifikasyon eğiminin neresinde olduğunu anlamasına” yardımcı olacağını söyledi.

Ford bu ayın başlarında beklenenden daha düşük talep nedeniyle F-150 Lightning’in üretimini tek fabrikaya indirdiğini açıklamıştı.

Ford, Ecolab’den 1.000 Araçlık Sipariş Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters