Borsa Haberleri

Ford, Almanya’daki Fabrikasını BYD’ye Satmayı Düşünüyor – WSJ

January 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Almanya’daki Fabrikasını BYD’ye Satmayı Düşünüyor – WSJ

Almanya’daki bir üretim tesisinin satışı konusunda Ford ile Çinli elektrikli araç üreticisi BYD arasındaki görüşmeler devam ediyor. 

Wall Street Journal haberinde, üzerinde görüşmeler yapılan fabrikanın, araç üretimine 2025’te son vermesi planlanan Saarlouis tesisi olduğu bildirildi. Görüşmelerin başlangıç aşamasında olduğu ve bir sonuç alınamama ihtimalinin de bulunduğu belirtildi. 

Elektrikli araç pil malzemelerinde artan maliyetlerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ekonomilerinde öngörülen yavaşlama, harcamaları kısma konusunda otomobil üreticilerini zorluyor.

Ford, Almanya’daki Fabrikasını BYD’ye Satmayı Düşünüyor - WSJ

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters