Ford

Ford, 668 Bin F-150 Aracını Geri Çağıracak

Ford, 668 Bin F-150 Aracını Geri Çağıracak
Google News Icon Takip Et

Ford Motor (F), 2014 ve sonraki F-150 modellerinde, araçların beklenmedik bir şekilde birinci vitese geçerek sürücü kontrolünün kaybına veya arka tekerleğin kilitlenmesine neden olabileceği açıklamasının ardından, 668 bin adet aracını geri çağırdığını açıkladı.

Şirket, ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’ne sinyal kaybının araç hızından bağımsız olarak şanzımanın vites küçültmesine neden olabileceğini söyledi. 

Bu hamle, otomobil üreticisinin 2016’dan bu yana konuyla ilgili yaptığı en son geri çağırma olurken, NHTSA’nın mart ayında kamyonlarla ilgili şikayetler aldıktan sonra 2014 model kamyonların geri çağrılması gerekip gerekmediğine dair bir soruşturma açmasının ardından geldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters