Ford

Ford, 1,8 Milyon Explorer Aracını Geri Çağırıyor

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ford, 1,8 Milyon Explorer Aracını Geri Çağırıyor

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Ford Motor’un (F) yaklaşık 2 milyon 2011-2019 model Explorer aracını geri çağırdığını açıkladı. 

NHTSA’ya göre aracın ön camını destekleyen metal bir parça olan A sütunundaki trim klipslerinin düzgün bir şekilde devreye girmeyebileceği ve trimin kopmasına neden olabileceği belirtildi.

Söz konusu geri çağırma, ABD’li düzenleyicilerin Ocak 2023’te 164 tüketici şikayeti aldıktan sonra sorunla ilgili bir soruşturma başlatmasının ardından geldi. 

Belgeler, Ford’un ilk başta parçanın ağırlığının düşük olması nedeniyle geri çağırmaya karşı çıktığını söylüyor. Ancak şirket, ABD’li düzenleyicilerin sorunun bir güvenlik tehlikesi olduğunu belirlemesinin ardından araçları geri çağırmaya karar verdi. 

Ford yaptığı açıklamada, geri çağrılan Explorer modellerinin yalnızca 5%’inin sorundan etkilenmesini beklediğini söyledi.  Şirket, parçaların eksik veya sökülmüş olduğunu iddia eden 568 tüketici şikayetinin ve 14 binden fazla garanti raporunun kendisine ulaştığını belirtti. 

Ford, 1,8 Milyon Explorer Aracını Geri Çağırıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Quartz