Borsa Yorumları

Fonların Favori 6 Hissesi

Ağustos 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Fonların Favori 6 Hissesi

Piyasa, bu yıl hedge fonları ve yatırım fonları için verimli bir ortam oluşturdu desek yalan olmaz. Bu olumlu görünüme paralel olarak, Goldman Sachs da her iki grup tarafından sevilen bir avuç hisseyi yatırımcılarla paylaştı.

Wall Street bankası, 2,4 trilyon dolarlık brüt hisse pozisyonuna sahip 744 hedge fonun varlıklarını ve üçüncü çeyreğin başında 2,8 trilyon dolarlık yönetim altındaki varlığa sahip 528 yatırım fonunun varlıklarını, düzenleyici dosyalara dayanarak analiz etti. 

Daha sonra, hedge fonların en büyük 10 varlığı arasında en sık yer alan 50 hisseden oluşan bir “Hedge Fund VIP” sepeti ve yatırım fonlarının en fazla ağırlıkta olduğu 50 hisseden oluşan “Mutual Fund” sepetini derledi.

Biz de bu sepetleri inceleyerek hem hedge fonları hem de yatırım fonlarının favorileri olarak öne çıkan altı hisse belirledik:

  • Cigna Group (CI)
  • Fiserv (FI)
  • Mastercard (MA)
  • Uber Technologies (UBER)
  • Visa (V)
  • Workday (WDAY)

Bu ortak favoriler ocak ayından bu yana 14% değer kazanarak S&P 500 performansının 1% gerisinde kaldı ancak bu isimler güçlü ve uzun vadeli bir performans geçmişine sahip olma eğiliminde.

Paylaşılan favorilerden oluşan eşit ağırlıklı liste, S&P 500’ün 13 getirisine kıyasla yıllık 14%’lük bir getiri sağladı. Goldman’a göre bu liste aynı zamanda aylık 59%’luk üstün bir performans oranına sahip.

Goldman, hisselerin bu yıl makroekonomik ortamın aksine şirketlere özgü haberler tarafından yönlendirildiğini belirtiyor. Goldman’a göre, hem hedge fonlar hem de yatırım fonları, enerji hisseleri gibi döngüsel sektörlere artan maruziyetleri göz önüne alındığında, daha geniş bir döngüsel ralliden yararlandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC