Fon Analiz

Fon Aktif Büyüklüğü En Çok Artanlar

April 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Fon Aktif Büyüklüğü En Çok Artanlar

Selamlar Midaslı! Bugün (19 Nisan 2024) yatırım Fonlarında son 1 haftada aktif büyüklüğü en çok artan ilk 5 hisse senedi yatırım fonlarına bakacağız.

Yatırım fonlarında aktif büyüklük değeriyle ilgili bilgi almak istersen yazının sonunda senin için hazırladığımız “Fon Aktif Büyüklük Nedir?” başlığına göz atabilirsin.

IHA Fonu

Albastros Portföy İkinci Hisse Senedi Fonu (IHA), listede ilk sırada yer alırken, fonun bir haftalık aktif büyüklük değişimi 155,3% olarak kaydedildi.

GIE Fonu

Garanti Portföy Garanti BBVA İklim Endeksi Hisse Senedi Fonu (GIE) fonuna bakıldığında listede 2. sırada yer alırken, haftalık aktif büyüklüğü 68,5% artış kaydetti.

BIO Fonu

İş Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu (BIO) da listesinin 3. sırasında. BIO’nun haftalık aktif fon büyüklüğündeki artış 35,2% oldu.

KYA Fonu

Kare Portföy Hisse Sened Fonu (KYA), listede 4. sırada gelirken, fonun aktif büyüklüğü haftalık bazda 26,6% olarak gerçekleşti.

IIH Fonu

İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH), listede 5. sırada yer alıyor. Fonun haftalık aktif büyüklüğü 20,6% oldu.

Uyarı: Yukarıdaki veriler geçtiğimiz haftaki bayram tatili nedeniyle 9 Nisan – 19 Nisan tarihlerini kapsamaktadır.

Fon Aktif Büyüklüğü Nedir?

Fon aktif büyüklüğü, fonun ilgili tarihteki toplam büyüklüğü anlamına gelir. Aktif büyüklüğün artması fonun piyasadaki dolaşımının artığına ya da birim pay fiyatının değer kazanmış olabileceği anlamına gelir.

Fon Aktif Büyüklüğü En Çok Artanlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Fonbul