Borsa Yorumları

Fiyatı 5 Doların Altında 5 Güçlü Hisse

Fiyatı 5 Doların Altında 5 Güçlü Hisse
Google News Icon Takip Et

Küçük şirket hisseleri bir kez daha gündemde yerlerini almaya başladı ve analistler bu trendin devam edeceğini düşünüyor. Bu da, yatırımcılarının bu hisselerden büyük kazançlar elde edebileceğini gösteriyor.

📚 Küçük Şirketlerin Yükselişi

Önce küçük şirketlerin geri dönüşünden bahsedelim. Bank of America Merrill Lynch analisti Savita Subramanian’a göre yeni bir boğa piyasasının başlangıcı olabilecek bir dönemde, S&P 500 (SPX) piyasadaki dip seviyelerinden 20%’lik bir artış gösterirse (ki bu yeni gerçekleşti) 92% olasılıkla sonraki yıl da artmaya devam eder.

🔎 Bu görünümün ortalama getirisi de 19% olarak hesaplanıyor ve yatırımcıların bu trendle daha da güven kazanacağı anlamına geliyor. Ayrıca, ABD faiz oranları normalleşmeye başlıyor. Bu durum da, küçük şirketlerin hisselerini olumlu yönde etkileyecek bir gelişme. 

2008-2020 döneminde büyük ve küçük şirket hisselerin fiyat/kazanç oranı genellikle 100-120% arasındayken, şu anda küçük şirketlerin fiyat kazanç oranı büyük şirketlerinkinin sadece 75%’ine denk geliyor. Bu da yatırımcılar için büyük bir alım fırsatı olabilir.

Dilersen bu kapsamda öne çıkan 5 doların altındaki hisseleri birlikte inceleyelim:

🍔 1. MamaMancini’s Holdings (MMMB)

Gıda alanında faaliyet gösteren MamaMancini’s, 50’den fazla doğal gıda çeşidini süpermarketlere ve dağıtıcılara satıyor. Şirket, pazarlama faaliyetleri de yürütüyor ve ürünlerini Walmart (WMT), Costco Wholesale (COST) ve Albertsons (ACI) gibi yerlerde müşterilere sunuyor. Şirket, pandemi dönemindeki tedarik zinciri sorunlarını da çözdü ve fiyat artışları yoluyla enflasyon sorununa da yanıt verdi. 

👔 2. DHI Group (DHX)

İşgücü piyasasındaki sıkı görünüm devam ediyor ve bu da DHI gibi şirketleri avantajlı bir şekilde konumlandırıyor. Teknik alanda ve hükümet güvenlik onayı gerektiren işlerde çalışan eksikliği yaşandığında devreye giren DHI, iş ilanlarını Dice ve ClearanceJobs web sitelerinde yayınlayan ve veri tabanını çalışan arama amacıyla kullanan şirketlerden gelir elde ediyor. DHI, 8.300 abonesi ve 7,5 milyon iş adayı ile ABD’nin en büyük teknik işe alım şirketlerinden biri. 

💻 3. Quantum Corp. QMCO

Veri depolama ve yönetim ürünleri sunan Quantum, video, resim, bilimsel veri ve diğer büyük veri setlerinin depolanmasını ve araştırılmasını sağlayan ürünleriyle öne çıkıyor. Bu da şirketi yapay zekâ, makine öğrenimi ve veri analitiği mega trendleri konusunda iyi bir oyuncu yapıyor. Şirketin ürünleri ayrıca video düzenleme, akış ve hızlı yedekleme alanlarında da kullanılıyor.

💸 4. Heritage Global (HGBL)

Heritage Global, bir tasfiye şirketi. Operasyonlarını düzenleyen veya iflas etmekte olan şirketlerin istenmeyen ekipmanları, gayrimenkulleri ve envanteri alan ve yeniden satan şirket ayrıca bankaların kötü kredilerini ve tahsil edilemeyen alacakları da devralıyor. Şirket, ilk çeyrekte gelirlerini 77,5% artışla 16,6 milyon dolara ve net gelirini de dört katına çıkararak 2,8 milyon dolara yükseltti.

📞 5. Ribbon Communications (RBBN)

İletişim ekipmanları satan Ribbon’ın müşterileri arasında telekom devleri yer alıyor. Şirketin ilk çeyrekte satışları 7% artışla 186,2 milyon dolara ulaştı. Ayrıca Ribbons CEO’sunun, hisse başına 2,60 dolar karşılığında toplamda 1,35 milyon dolarlık insider hisse satın alımı da şirket için olumlu bir işaret olarak yorumlanabilir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch