BIST Şirket Haberleri

Fitch, Turkcell (TCELL)’in Notunu Teyit Etti

November 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Fitch, Turkcell (TCELL)’in Notunu Teyit Etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Borsa İstanbul’da işlem gören Turkcell (TCELL)’in kredi notunu teyit etti.

🌐 Fitch’ten Turkcell Değerlendirmesi

Fitch Ratings yaptığı değerlendirmede Turkcell’in Uzun Vadeli İhraççı Temerrüt Notunu (IDR) ‘B’ ve görünümünü ‘Durağan’ olarak teyit etti. Şirketin Ulusal Uzun Vadeli Notu da ‘AAA(tur)’ olarak teyit edilip görünümü Durağan olarak belirlendi.

💹 Turkcell Performansının Arkasındaki Güçler

Turkcell’in notlarının Türkiye’nin ‘B’ olan Ülke Tavanı ile sınırlandırıldığını belirten Fitch, “Notlar aynı zamanda enflasyonist baskılara rağmen istikrarlı FAVÖK marjlarını ve tahminlerimizde pozitif kalan serbest nakit akışı (FCF) üretimini baskılamasa da devam eden, son derece önemli eve kadar fiber (FTTH) yatırım harcamalarını yansıtmaktadır. Turkcell’in güçlü yönleri Türkiye’de mobilde lider pazar payı, büyüyen fiber genişbant müşteri tabanı ve düşük kaldıraçtır.” dedi.

Fitch, Turkcell (TCELL)’in Notunu Teyit Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks, KAP