Borsa Haberleri

Fitch, İki Türk Bankasının Notunu “Yatırım Yapılabilir” Seviyesine Yükseltti

Fitch, İki Türk Bankasının Notunu “Yatırım Yapılabilir” Seviyesine Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Akbank (AKBNK) ve İş Bankası’nın (ISCTR) çeşitlendirilmiş ödeme hakkı programlarının (DPR) notlarını yükseltti.

Böylece Fitch, iki bankanın notunu “yatırım yapılabilir” seviyeye yükseltmiş oldu. A.R.T.S. Ltd. (ARTS), Akbank T.A.Ş. (Akbank; Uzun Vadeli Yerel Para Birimi (LTLC) İhraççı Temerrüt Notu (IDR): B+/ Pozitif) ‘BB+’dan ‘BBB-‘ye yükseltildi ve not izleme pozitiften çıkarıldı. Görünüm ise durağan olarak belirlendi.

İş Bankası, (İş Bankası; LTLC IDR: B+/Pozitif) kaynaklı TIB Diversified Payment Rights Finance Company (TIB DPR) ‘BB+’dan ‘BBB-‘ye yükseltildi. Görünüm durağan olarak belirlendi.

Ayrıca Fitch, Yapı Kredi (Yapı Kredi; LTLC IDR: B+/Pozitif) kaynaklı Yapı Kredi Diversified Payment Rights Finance Company Ltd’nin (Yapı Kredi DPR) kredi notunu ‘BB+’ olarak teyit ederken, görünüm pozitif olarak belirlendi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Cnbc-e