Borsa Haberleri

Fisker’ın Tedarikçileri, Artan Maliyetler Hakkında Uyarı Yaptı

February 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Fisker’ın Tedarikçileri, Artan Maliyetler Hakkında Uyarı Yaptı

Ana tedarikçi Magna International (MGA)’ın tedarik zinciri sorunlarının sürdüğü ve kâr marjlarının baskılanmaya devam ettiği konusunda uyarılarda bulunmasının ardından Fisker (FSR) hisseleri cuma günü keskin bir düşüş kaydetti.

● Magna (MGA) CEO’su Swamy Kotagiri cuma günü analistlere yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Görünümümüz ile ilgili esen ters rüzgarlara baktığımızda, 2022’de bir nebze iyileşme kaydetmiş olmakla birlikte özellikle yarı iletken tedarik kısıtlamaları nedeniyle OEM üretim programında dalgalanmanın devam etmesini bekliyoruz. Magna olarak, 2022’ye kıyasla özellikle işgücü ve enerjide daha fazla enflasyonist girdi maliyeti etkisiyle ve bunun yanı sıra daha düşük seviyede hurda geliri ile karşı karşıyayız.”

● Ocean modelinin fason üretimini Magna’nın Avusturya fabrikasında yaptıran Fisker gibi önemli partnerler de üretimle ilgili endişelerden nasibini aldı.

Fisker’ın Tedarikçileri, Artan Maliyetler Hakkında Uyarı Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha