Borsa Haberleri

Fisker Elektrikli Araç Siparişlerini Artırdı

August 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Fisker Elektrikli Araç Siparişlerini Artırdı

Elektrikli araç üreticisi Fisker (FSR), Lordstown’da inşa edilecek PEAR EV (elektrikli araç) fabrikası için daha fazla sipariş verdiğini duyurdu. Şirketin PEAR projesi, uygun fiyatlı elektrikli araç üretimini hedefliyor. Daha önce Fisker’in Foxcoon (2354) ile EV üretimi yapmak üzere anlaştığına dair haberler gündeme yansımıştı. Foxcoon kısa sürede önce Lordstown’daki General Motors (GM) fabrikasını satın aldı. Söz konusu şirketlerin önümüzdeki dönemde fabrika üretimini hızlandırmayı hedeflediği söylendi. Fisker CEO’su Henrik Fisker, Twitter’da yaptığı paylaşımda yapılan iş birliğinden memnun olduğu aktardı. Ayrıca sözlerine PEAR araçlarını piyasaya sürmek için belirledikleri fiyat hedefini de ekledi. 

Fisker ve Foxcoon 250.000 PEAR Aracı Üretmeyi Hedefliyor

Foxcoon, kısa süre önce General Motors’un geniş bir alana yayılan üretim fabrikasını satın aldı. Önümüzdeki dönemde Lordstown’da yer alan bu fabrikada Fisker ve Foxcoon iş birliğiyle piyasaya çıkacak elektrikli araçların üretimine başlanacak. CEO Henrik Fisker, üretim için belirledikleri tarihin 2024; hedefledikleri rakamın ise 250.000 olduğunu duyurdu. Ayrıca bu premium araçların 30.000 doların altında satışa çıkacağını da söyledi. Söz konusu araçların fiyatının ABD’nin vergi teşvikleriyle birlikte 22.500 dolar seviyesinden satılacağı konuşuluyor.

PEAR Araçları İçin 4.000 Rezervasyon Yapıldı

Fisker ve Foxcoon anlaşmasıyla yapılan EV PEAR araçlarına şimdiden 4.000 rezervasyon yapıldığı söylendi. Fisker, kazanç raporuna dayanarak PEAR projesinin gelişiminin bekledikleri gibi seyrettiğini belirtti. Lüks otomobil üreticisi, söz konusu araçların benzersiz özelliklere sahip olacağının altını çizdi. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu araçların üretimi Lordstown’daki SLV1 platformunda yapılacak.

Fisker Elektrikli Araç Siparişlerini Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı