Borsa Haberleri

Fisker da Tesla Şarj Standardı Kervanına Katıldı

August 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Fisker da Tesla Şarj Standardı Kervanına Katıldı

Elektrikli araç girişimi Fisker (FSR), Tesla (TSLA) ile Kuzey Amerika Şarj Standardı’nı (NACS) benimsemek için bir anlaşma imzaladığını ve Fisker müşterilerinin 2025 yılına kadar otomobil üreticisinin Supercharger ağına erişimini sağlayacağını açıkladı.

Hatırlarsan Ford Motor (F) ve General Motors (GM) da dahil olmak üzere çok sayıda otomobil üreticisi, Tesla’nın sektöre hâkim olması beklenen tescilli şarj tasarımına geçiş yapmaya başladı.

Fisker, 2025’ten itibaren üretilen araçlarının şarj için NACS bağlantı noktasına sahip olacağını, diğer müşterilerin ise Tesla’nın ABD ve Kanada’daki 12.000 güçlü halka açık hızlı şarj cihazı ağına erişmek için bir adaptör kullanabileceğini söyledi.

Elektrikli araç üreticisi, müşterilerin teknolojiyi kullanmaya devam etmek istemeleri halinde şirketin eski standart için de bir adaptör sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Tesla’nın son anlaşmaları, daha önce sadece ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin desteğini alan rakip bir standart olan CCS’nin yerini alma yolunda önemli adımları temsil ediyor.

Hükümet, ABD’de elektrikli araç şarj cihazlarının yaygınlaştırılmasını hızlandırmak için 7,5 milyar dolar fon sağlıyor.

Çoğu otomobil üreticisi, şarj cihazlarının kurulumu ve bakımı önemli bir yatırım gerektirdiğinden, büyük şarj ağları kurmaktan kaçınıyor.

Fisker da Tesla Şarj Standardı Kervanına Katıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance