Borsa Haberleri

Fisker, 2023’te 4.700 Elektrikli Araç Teslim Etti

December 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Fisker, 2023’te 4.700 Elektrikli Araç Teslim Etti

Fisker (FSR), elektrikli araç teslimatlarının son çeyrekte dört kattan fazla arttığını ve 2023’te 4.700 aracın teslim edildiğini açıkladı.

Şirket, üç aylık satış hacmindeki artışın temel olarak yaklaşık 69 bin bin dolar fiyatla Fisker Ocean SUV’a olan güçlü talepten kaynaklandığını söyledi.

ABD’deki müşterilerine ilk teslimatlarını haziran ayında yapmaya başlayan Fisker, şirketin ocak ayında üretim kapasitesini Ocean SUV’ye yönelik güçlü taleple uyumlu hale getirmek için satış ve teslimatları artırmaya yönelik bir plan açıklayacağını belirtti.

Otomobillerini üretmek için Magna International’ın Avusturya birimiyle işbirliği olan Fisker, 2023 yılında ayrıca 10.142 araç üretti.

Ancak şirket, işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak için üretimi yavaşlattığı için son iki ayda yıllık üretim tahminini iki kez düşürdü.

Fisker, 2023’te 4.700 Elektrikli Araç Teslim Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters