Borsa Haberleri

Fisker, 11 Bin Aracını Geri Çağırıyor

Fisker, 11 Bin Aracını Geri Çağırıyor
Google News Icon Takip Et

Elektrikli araç şirketi Fisker (FSRN), Kanada, ABD ve Avrupa Birliği’ndeki satış departmanına ve bayilerine gönderdiği satış durdurma bildiriminde, güç kaybına neden olabilecek bir su pompası sorunu nedeniyle dünya çapında 11 bin 308 adet Ocean elektrikli SUV’sini geri çağırdığını açıkladı.

Şirketin bu hamlesi, haziran ayındaki üçüncü geri çağırmadan iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. Fisker, Ocean SUV’lerinin üretimini arttırmak için nakit parasını tükettikten sonra geçen ay iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yayınlanan bir notta ise son geri çağırmanın ABD’deki 7,545 aracı kapsadığını belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, Fisker’in sorunu gidermek için pompaları ücretsiz olarak değiştireceği belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters