Borsa Haberleri

First Advantage, Sterling Check’i Satın Alıyor

First Advantage, Sterling Check’i Satın Alıyor
Google News Icon Takip Et

İstihdam için geçmiş tarama ve doğrulama hizmetleri sağlayıcısı First Advantage’ın (FA) rakibi Sterling Check’i (STER) 2,2 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacağını açıkladı. 

Anlaşma yaklaşık 1,2 milyar dolar nakit ve 27,15 milyon First Advantage adi hisse senedinden oluşuyor. Anlaşma, Sterling Check’in her bir hissesine 16,73 dolar değer biçiyor ve bu da şirket hisselerinin çarşamba günkü kapanış fiyatına göre 35%’lik bir primi temsil ediyor.

Sterling hissedarlarının anlaşmanın tamamlanmasının ardından birleşik şirketin yaklaşık 16%’sına sahip olması beklenirken, First Advantage yatırımcıları yaklaşık 84%’üne sahip olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters