Borsa İstanbul

Finansal Kiralama Sektörünün Toplam kârı 327% Arttı

Ocak 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Finansal Kiralama Sektörünün Toplam kârı 327% Arttı

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK), Finansal Kiralama Sektörünün kasım ayı verilerini açıkladı.

Buna göre sektörün 2023 Kasım ayında aylık toplam kârı 234% arttı. Sektörün yıllık bazda toplam kârı da 327% arttı. Finansal Kiralama sektörünün kasım ayındaki kârı 2,2 milyar liraya yükseldi. Sektör ekim ayında 668 milyon lira kâr etmişti.

Kiralama Gelirleri 136% Arttı

Sektörün kiralama gelirleri aylık bazda 32% arttı. Yıllık bazda ise sektörün kiralama gelirleri 136% artarken, 2023 kasım ayında sektörün kiralama gelirleri 3,4 milyar lira oldu. Finansal kiralama sektörünün ekim ayındaki kiralama gelirleri 2,6 milyar lira olarak gerçekleşmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: BDDK, Fintables

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti