Borsa Haberleri

Fiat: 2024’te Yeni Model Lansmanları Gerçekleştireceğiz

February 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Fiat: 2024’te Yeni Model Lansmanları Gerçekleştireceğiz

Tofaş (TOASO) bünyesinde faaliyet gösteren Fiat’ın Marka Direktörü Altan Aytaç, şirketin 2024 yılı hedeflerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Otomotiv sektörünün ocak ayı verilerini değerlendiren Aytaç, “Otomotiv sektöründe ocak ayı verilerine baktığımızda 56%’lik büyüme var ama otomobil büyümesi 71% olarak görülüyor. Pazarımız kuvvetli. Hep böyle gidip gitmeyeceği soru işareti. 2023’ün ikinci yarısında arzın ataraka talebi karşılaması pazarı etkiledi. ” ifadelerini kullandı.

Otomotiv Sektörü Ocak Verileri İçin Buraya Tıkla

Aytaç “Fiat son 5 senedir pazar lideri konumunda. 190 bin adetle geçen sene rekor kırdı. 16%’lik pazar payımız var. ” dedi.

“Yeni Model Lansmanları İle Sahnede Olacağız”

Markanın 2024 hedeflerini açıklayan Aytaç, satış başarısı ve performanslarını sürdürmeyi hedeflediklerini belirterek “Hem özel serilerle hem de yeni model lansmanları ile sahnede olacağız. Bu senenin ilk lansmanını özel mobilite aracımızla yapacağız. Daha sonra elektrikli modelimiz Fiat 600’ün de tanıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Stellantis’in satın alınmasına ilişkin olarak bilgi de veren Aytaç, devralınma işlemlerinin Rekabet Kurumu’ndaki onay sürecinin devam ettiğini belirtti.

Fiat: 2024'te Yeni Model Lansmanları Gerçekleştireceğiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT