Borsa Haberleri

Ferrari’nin İlk Elektrikli Aracı 500 Bin Avroya Satışa Çıkabilir

Ferrari’nin İlk Elektrikli Aracı 500 Bin Avroya Satışa Çıkabilir
Google News Icon Takip Et

İtalyan araç devi Ferrari (RACE), ilk elektrikli otomobilini en az 500 bin avroya (535 bin dolar) satışa çıkarabilir. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre lüks otomobil üreticisi bu elektrikli modeli üretecek bir fabrika açmaya hazırlanıyor ve bu fabrikanın grup üretimini üçte bir oranında artırabileceği söyleniyor.

Güçlü benzinli motorlarıyla ünlü İtalyan markası, önümüzdeki yılın sonlarına doğru bir elektrikli otomobil piyasaya süreceğini söyledi. Kaynaklara dayandırılan fiyat etiketi ise kitlesel pazardaki rakipleri talepteki düşüş nedeniyle elektrikli araç fiyatlarını düşürürken bile ultra zengin sürücülerin buna hazır olduğuna olan güvenini gösteriyor.

Genellikle 15%-20% oranında artış sağlayan özellikler ve kişisel dokunuşları içermeyen fiyat etiketi, bu yılın ilk çeyreğinde bir Ferrari için ekstralar dahil yaklaşık 350 bin avro olan ortalama satış fiyatının ve birçok rakip lüks elektrikli aracın oldukça üzerinde.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters