Borsa Haberleri

FedEx Avrupa’da 2 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

FedEx Avrupa’da 2 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak
Google News Icon Takip Et

Kargo teslimat devi FedEx (FDX), navlun talebindeki düşüşle mücadele ettiği bir dönemde, maliyetleri düşürmek için Avrupa’da 1.700 ile 2.000 aralığında çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

FedEx, söz konusu işten çıkarmaların 18 aya yayılacağını ve yasal ücretler ve kıdem tazminatları ile ilgili olarak 250 milyon ile 375 milyon dolarlık bir vergi öncesi maliyetle sonuçlanacağını söyledi.

Şirketin söz konusu küçülme hamlesi, 2027 mali yılından itibaren yılda 125 milyon ile 175 milyon dolar aralığında tasarruf etmesine yardımcı olacak.

Zayıf navlun talebi ve en büyük segmenti olan hava tabanlı Express birimindeki yavaş marj büyümesiyle karşı karşıya kalan şirket, kârını artırmak için maliyet kesintilerine başladı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Ağlarımızı optimize etmek için yaptığımız çalışmaların yanı sıra, yapısal maliyetleri azaltmak amacıyla birçok fonksiyonumuzu düzene sokmak için gerekli önlemleri alıyoruz.” denildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters