Borsa Haberleri

FED’den Bölgesel Bankalara Uyarılar

FED’den Bölgesel Bankalara Uyarılar
Google News Icon Takip Et

FED, aralarında Fifth Third Bancorp (FITB), M&T Bank (MTB) ve Citizens Financial Group’un (CFG) da bulunduğu ve 100 milyar ile 250 milyar dolar aralığında varlığa sahip bankalara çok sayıda özel uyarıda bulundu.

Bloomberg’in konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre banka düzenleyicisi, mart ayında üç bankanın iflasını takip eden aylarda denetimi sıkılaştırmaya başlarken, bölgesel kredi kuruluşlarına likidite planlamalarını güçlendirmelerini söylüyor. 

Söz konusu kişiler, uyarıların sermaye, likidite, uyum ve teknoloji de dahil olmak üzere çok çeşitli konuları ele aldığını söyledi.

Bu yılın başlarında FED’in Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, “Silicon Valley Bank’ın başarısızlığının ardından, öğrendiklerimize dayanarak FED’in denetimini ve düzenlemesini güçlendirmeliyiz.” demişti.

Merkez bankası, Silicon Valley Bank yönetiminin riskleri yönetmede başarısız olduğunu belirtmiş ve düzenleyicinin kendisinin de Silicon Valley Bank’in tespit ettiği sorunlar konusunda yeterince hızlı hareket etmesini sağlamak için yeterli adımlar atmadığını söylemişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha