Borsa Haberleri

Faraday Future Intelligent Electric, Üretim Tarihini Açıkladı!

March 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Faraday Future Intelligent Electric, Üretim Tarihini Açıkladı!

Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) bir üretim bilgilendirmesi yaptı.

● Faraday Future (FFIE), amiral gemisi FF 91 Futurist için üretime başlama tarihini 30 Mart olarak hedefliyor. Bu tarihin belirlenmesindeki kilit nokta, Kaliforniya Hanford üretim tesisindeki tedarik zinciri gereksinimlerini karşılayan şirket yatırımcılarından ve tedarikçilerinden aktarılacak fonların zamanında gelmesi.

● İşler yolunda giderse, FF ieFactory California tesisinde üretilen ilk araçların nisan ayının ilk günlerinde montaj hattından çıkması ve müşteri teslimatlarının yine nisan sonundan önce yapılması planlanıyor.

● Çeyrek dönemde kaydedilen 83,9 milyon dolarlık işletme gideri bir önceki yıl 121,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmişti.

● Ancak şirketin bir yıl önce aynı çeyrekte net zararı 84,3 milyon dolar iken bu çeyrekte 153,9 milyon dolar seviyesinde net zarar kaydedildi.

Faraday Future Intelligent Electric, Üretim Tarihini Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha