Borsa Haberleri

Faizlerdeki Artışla Birlikte JPMorgan Kazanç Tahminlerini Yükseltti

October 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Faizlerdeki Artışla Birlikte JPMorgan Kazanç Tahminlerini Yükseltti

● ABD’nin en büyük varlık bankası olan JPMorgan Chase’in artan faiz oranlarından faydalanarak daha fazla faiz getirisi elde etmesi üzerine cuma günü paylaştığı sonuçlar, analistlerin tahminlerini en yüksek seviyeye çıkarmasını sağladı.

● Rakamlar ise şöyle: Kazanç, hisse başına 3,12 dolar. Yani 2,88 dolar düzeyindeki tahminle kıyaslanamayacak bir rakam.

● Banka, üçüncü çeyrek kârının bir önceki yıla göre 17% azalarak 9,74 milyar dolara yani hisse başına 3,12 dolara düştüğünü ifade ederek batık kredilerden oluşan rezerve net 808 milyon dolar eklendiğini açıkladı.

● Gelir: 32,1 milyar dolarlık tahmine karşılık 33,49 milyar dolar.

● Gelir, Federal Reserve tarafından enflasyonla mücadele için faiz oranlarının yükseltilmesi sayesinde ilgili çeyrekte 10% artış göstererek 33,49 milyar dolar seviyesine yükseldi.

● New York merkezli bankanın hisseleri 2,6% oranında değer kazandı.

● JPMorgan CEO’su Jamie Dimon tüketici ve işletmelerin bu dönemde finansal olarak güçlü olduğunu fakat ekonomik gidişatın kötüleştiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Önümüzde, inatla yüksek seyreden enflasyonun yol açtığı yüksek küresel faiz oranları, mali sıkılaştırmanın belirsiz etkileri, tüm jeopolitik riskleri artıran Ukrayna savaşı ve petrol arzının ve fiyatlarının kırılganlığı gibi çok sayıda zorluk var. Gelecek için en iyisini ümit etsek de kötü sonuçlara karşı her zaman tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız.”

Faizlerdeki Artışla Birlikte JPMorgan Kazanç Tahminlerini Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı