Borsa Haberleri

Facebook’un Meta’ya Dönüşümü Tamamlanıyor

June 1, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Facebook’un Meta’ya Dönüşümü Tamamlanıyor

Facebook ana şirketi Meta Platforms (FB), 9 Haziran’da piyasa açılmadan önce borsa sembolünü “META” olarak değiştireceğini duyurdu.

CEO Mark Zuckerberg, sanal bir dünyada evren oluşturmayı ifade eden bir bilim kurgu terimi olan metaverse’i yaratmakla özellikle ilgileniyor.

Meta, borsa sembolü değişikliği ile ilgili olarak şirket hissedarlarının herhangi bir işlem yapmasına gerek olmadığını söyledi.

Facebook bu kararını, Roundhill Ball Metaverse ETF’si için “META” kodunu kullanan Roundhill Investments’in bu borsa sembolünden vazgeçeceğini duyurmasından sonra açıkladı. Bir görüşe göre, Roundhill Investments’ın Meta’nın bu kodu kullanması için böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

Facebook'un Meta'ya Dönüşümü Tamamlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı