Borsa Haberleri

ExxonMobil Hisse Geri Alımlarını 20 Milyar Dolar Artırıyor

ExxonMobil Hisse Geri Alımlarını 20 Milyar Dolar Artırıyor
Google News Icon Takip Et

Exxon Mobil (XOM), 2023 yılında 17,5 milyar dolar hisse geri alımlarını, gelecek yılın başlarında Pioneer Natural Resources (PXD) satın alımını kapattığı andan itibaren 2025 yılına kadar yılda 20 milyar dolara çıkarmayı planladığını açıkladıktan sonra piyasa öncesi 0,6% artış gösterdi.

Şirket, stratejisinin uygulanmasının 2023’ten 2027’ye kadar yıllık kazanç ve nakit akışını 14 milyar dolar daha artırmak için güçlü bir temel sağladığını ve 2027 sonuna kadar 6 milyar dolarlık ek yapısal maliyet azaltımı sağlamayı planladığını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha