Borsa Haberleri

ExxonMobil, Arkansas’ta Yeni Lityum Fabrikası Kuracak

July 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ExxonMobil, Arkansas’ta Yeni Lityum Fabrikası Kuracak

ExxonMobil (XOM), ABD’nin Arkansas eyaletinde yılda 75 bin-100 bin metrik ton lityum üretme kapasitesine sahip, dünyanın en büyük lityum işleme tesislerinden birini inşa etmeyi planlıyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre bu ölçekte, tesisin üretimi geçen yıl küresel olarak üretilen tüm lityumun  yaklaşık 15%’ine denk olacak.

Söz konusu dev proje, Arkansas’ın güneyindeki gelecekteki lityum üretim tesislerinin yakınında birlikte veya ayrı yerlerde inşa edilen modüler trenlerle aşamalı olarak inşa edilebilir.

ExxonMobil’in yanı sıra Standard Lithium (SLI) ve Tetra Technologies (TTI) gibi diğer şirketler de bölgede yeni tesisler inşa etmeyi planlıyor.

ExxonMobil, Arkansas’ta Yeni Lityum Fabrikası Kuracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha