Borsa Haberleri

Exxon, Otomobil Üreticilerine Lityum Sağlamaya Hazırlanıyor

Exxon, Otomobil Üreticilerine Lityum Sağlamaya Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Exxon Mobil (XOM), Tesla (TSLA), Ford (F) ve Volkswagen gibi otomobil üreticilerinin elektrikli araçları için lityum tedarik etme kapsamında görüşmelere başladı. 

Bloomberg’ün haberine göre Exxon, yeni lityum çıkarma girişimi kapsamında yılda 100 bin ton lityum çıkarmayı hedefliyor. 

Exxon’un yeni girişimi kapsamında görüştüğü lityum üreticileri arasında olan Albemarle (ALB) hisseleri, 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Bloomberg’e göre Exxon, yeni lityum girişimi kapsamında Arkansas’ta bir lityum sahası araştırıyor ve yakın zamanda sahada sondaj kuyuları açmaya başlamak istiyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha