Borsa Yorumları

Evercore’un Her Piyasa Koşuluna Uygun Favori Hisseleri

Mart 13, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Evercore’un Her Piyasa Koşuluna Uygun Favori Hisseleri

Evercore ISI’a göre, genel piyasanın altında performans gösteren ve piyasanın gerisinde kalan birkaç hisse, yatırımcılara çalkantılı piyasalarda iyi bir portföy koruması sunabilir.

Yatırım şirketi, yakın tarihli bir notta bu yıl yatırımcıların karşı karşıya kaldığı seçeneklerin ikilemini ortaya koydu: piyasa liderlerini kovalayarak açgözlülüğü kucaklamak ya da geride kalanları satın alarak korkularla yüzleşmek.

Stratejist Julian Emanuel, hisselerin tarihsel olarak korelasyonsuz olduğu gerçeğinin – piyasanın kazançlarının çoğunu az sayıda ismin sağlaması – yatırımcılar için ikinci stratejiyi daha da cazip hale getirdiğini belirtti. 

📝 Emanuel, “Uzun vadeli yatırımları optimize etmek – hücumla savunma oynamak – ve 27 Ekim’deki dip seviyesinden bu yana S&P 500’den daha düşük performans gösteren hisse senetlerine yönelmek, piyasa tarafından henüz gerçekleştirilmemiş olan yukarı yönlü ivmeye katılım sağlayabilir. Geçen hafta cuma günkü fiyat hareketinin de gösterdiği gibi, aşağı yönlü hareket muhtemelen yukarı yönlü hareket eden aynı momentum isimleri tarafından yönlendirilecek.” yorumunu yapıyor. 

Aynı notta yatırım şirketi, 27 Ekim’den bu yana S&P 500’ün altında bir performans gösteren hisseleri içeren “Duygusal Kurtarma” isimli listesini yayınladı. 

Bu listede yer alan isimler ayrıca, 2024 tahmini fiyat-kazanç oranının 5 yıllık ortalama ileri fiyat-kazanç oranına göre iskontolu işlem görüyor, 27 Ekim’den bu yana 2024 tahmini kazançlarında olumlu revizyonlar gördü ve bireysel tahmini 2024 kazanç büyümesi, sektörün tahmini 2024 kazanç büyümesini aşıyor:

  • Mondelez International (MDLZ)
  • Procter & Gamble (PG)
  • Starbucks (SBUX)
  • PepsiCo (PEP)
  • American Tower (AMT)
  • Visa (V)
  • Kinder Morgan (KMI)

Emanuel, bu hisse sepetinin güzelliğinin, hem sürekli bir rallide hem de geri çekilmede yükselme olasılığı olduğunu ve yatırımcılara kısa vadeli piyasa zemini ne olursa olsun portföyleri için iyi bir koruma sağladığını ekledi:

Bu hisselerin, yatırımcılar benzersiz kazanç yörüngelerini ve değerleme cazibelerini fark ettikçe, piyasa yükselmeye devam ederse daha iyi performans göstereceğine inanıyoruz. Ayrıca, bu isimlerin 2024’ün momentumuna tam olarak katılmadıkları için bir düzeltmede daha iyi performans göstereceklerini düşünüyoruz.” 

☕️ Kahve zinciri Starbucks hisseleri, 27 Ekim’den bu yana neredeyse hiç değişmedi ve aynı dönemde S&P 500’ün 24%’lük yükselişinin oldukça gerisinde kaldı. Wall Street’in büyük bir kısmı hisseyi “TUT” olarak değerlendirse de Evercore Starbucks için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna sahip. 

Ayrıca bu ayın başlarında Wells Fargo, Starbucks’ı en iyi seçimlerinden biri olarak yineledi.

🧼 Tüketici malları üreticisi Procter & Gamble da listede kendine yer buldu. Şirketin hisseleri 27 Ekim’den bu yana 10% yükseldi.

Procter & Gamble’ı izleyen analistlerin çoğu, Evercore’un “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna paralel olarak PG’yi “AL” olarak değerlendiriyor. 

Hafta başında da Truist, hissenin bir “dönüm noktasına” yaklaştığını söyleyerek ve Procter & Gamble’ın Çin işindeki iyileşme işaretlerine atıfta bulundu ve hissenin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti. 

🍫 “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna sahip Mondelez International hisseleri de 27 Ekim’den bu yana 11% yükseldi. Çok uluslu gıda şirketi, analistlerin ortalama 16%’lık potansiyel artış tahminlerinin yanı sıra ezici bir çoğunlukla “AL” olarak değerlendiriliyor.

Kakao fiyatları, olumsuz hava koşulları ve kakao şişmiş sürgün virüsünün saldırısıyla son aylarda rekor seviyelere yükseldi. Mondelez portföyünü çikolatalı ürünler dışında çeşitlendirmiş olsa da, şirket rakibi Hershey (HSY) gibi son dönemlerde emtianın yükselen fiyatlarından biraz zarar gördü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti