Borsa Haberleri

Evercore, Yüksek Risk/Ödül Görünümüyle Bu Hissede 250% Artış Bekliyor

October 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Evercore, Yüksek Risk/Ödül Görünümüyle Bu Hissede 250% Artış Bekliyor

Evercore ISI, piyasanın immünoloji ve enflamasyon ilaçları üzerinde çalışan klinik aşama biyoteknoloji şirketi Aclaris Therapeutics’i (ACRS) düşük fiyatlandırdığını düşünüyor.

Analist Gavin Clark-Gartner, “Hissenin olumlu verilerle 300% artabileceğini ve (abartılı olacağını düşündüğümüz) olumsuz verilerle 67%’ye yakın düşebileceğini düşünüyoruz.” diyor.

Clark-Gartner’a göre, yatırımcılar şirketin öncü ilaç adayı zunsemetinib’e o kadar odaklandılar ki, ilaç hattındaki diğer bileşenleri görmezden geliyorlar. Analist ayrıca, yatırımcıların öncü ilacın başarı olasılığı konusunda aşırı kötümser olabileceğini belirtiyor.

Kuşkusuz, yakında açıklanacak olan deneme sonuçları başarılı olmayabilir ve bu da hisseyi riskli bir hale getiriyor. Bununla birlikte Clark-Gartner’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ile izlemeye başladığı hisseye verdiği 22 dolar seviyesindeki hedef fiyat, hissenin 250%’nin üzerinde yükselebileceği anlamına geliyor. 

Aclaris hisseleri bu yıl yaklaşık 60% değer kaybederek şirketin piyasa değerini 480 milyon dolara düşürdü. 

Evercore, Yüksek Risk/Ödül Görünümüyle Bu Hissede 250% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC