Amazon

Evercore Teknoloji Analistinin Yeni Favorisi: Amazon

May 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Evercore Teknoloji Analistinin Yeni Favorisi: Amazon

Amazon (AMZN), Evercore analisti Mark Mahaney’nin yeni gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Teknoloji devi, Evercore’un en iyi teknoloji ve internet hisseleri listesinde, sırasıyla birinci ve ikinci sıradaki Meta Platforms (META) ve Uber’in (UBER) hemen arkasında, üçüncü sıraya yükseldi. 

Yılbaşından bu yana 36% değer kazanan Amazon için Evercore’un belirlediği 150 dolarlık 12 aylık hedef fiyat, hissenin cuma günkü kapanışından itibaren 29%’luk bir artış anlamına geliyor.

📊 Amazon’un Mahaney’nin gözünde değerlenmesinin en önemli sebeplerinden biri de şirketin bulut segmenti Amazon Web Services’in (AWS) büyüme potansiyeli. AWS, yılın ilk çeyreğinde 16% büyüdü. 

Mahaney, uzun vadede Amazon’un yapay zekâ projelerindeki gelişmeler ve bu projelerin entegrasyonuyla, AWS’in 2024’te de güçlü bir büyüme kaydetmeye devam edebileceğini düşünüyor.

Mahaney, “Özellikle artan yapay zekâ iş yüklerinin, AWS’nin güçlü bir pazar lideri olduğu bulut bilişim ve depolama çözümlerine olan talebi önemli ölçüde artırma olasılığı ilgimizi çekiyor.” diyor. 

Evercore Teknoloji Analistinin Yeni Favorisi: Amazon

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC