Borsa Haberleri

Evercore “AL” Tavsiyesi Verdi. 100% Yükseliş Potansiyeli Görüyor!

November 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Evercore “AL” Tavsiyesi Verdi. 100% Yükseliş Potansiyeli Görüyor!

Evercore’un hisse için iyimser bir tablo çizmesinin ardından Fisker (FSR) hisseleri salı günü yeni bir boğa eğilimine girdi.

● Şirket analistleri, Rivian (RIVN) ve Lucid (LCID) gibi şirketlere göre farklılaştırılmış ve varlık açısından hafif iş modelinin, otomobil üreticisinin güçlü bir pazar payı elde etmesine olanak sağlaması gerektiğini belirtiyor.

● Konuya ilişkin düşüncelerini paylaşan analistler şu ifadeleri kullandı: “Fisker, şu an itibarıyla ihmal edilmiş görünen elektrikli araç alanında edindiği kazançları paylaşmayı hedefliyor. İleri teknoloji özellikler içeren, daha düşük maliyetli PEAR CUV ile donatılmış daha küçük SUV’lar yolda (2024). 2023 gelir konsensüsüne göre 40-50% artış ve yaklaşık 40 bin teslimat öngörüyoruz. Eski SPAC ile ilgili olumsuz havayı dağıtan ve daha yüksek bir değerlemenin kilidini açan rakamlar.”

● Bu itibarla hisseyi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ile başlatan analistler, 15 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu öngörü hissenin salı günkü 7,25 dolarlık kapanış fiyatının ikiye katlanabileceğine işaret eden bir gelişme.

Evercore “AL” Tavsiyesi Verdi. 100% Yükseliş Potansiyeli Görüyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha