BIST Şirket Haberleri

Europower Enerji, Bağlı Ortaklığının 30%’luk Hisselerini Satın Aldı

April 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Europower Enerji, Bağlı Ortaklığının 30%’luk  Hisselerini Satın Aldı

Europower Enerji (EUPWR), 70% bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji hisselerinin kalan 30%’luk kısmının devralınması işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre şirketin 70% bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi’nin (GESAN) dolaylı bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji’nin hisselerinin %30’una karşılık gelen 300 bin TL nominal değerli hisselerin devir alınması işlemleri tamamlandı.

29 Nisan 2024 itibarıyla tescil edilen tek ortaklık bilgisinin Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildiği belirtilen açıklamaya göre söz konusu işlemlerin neticesinde Europower Enerji, Europower World Enerji’nin 100% paylarına sahip olarak tek ortağı konumu geldi.

Europower Enerji, Bağlı Ortaklığının 30%'luk Hisselerini Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP