Borsa Haberleri

Etsy Bilanço Özeti: Gelirleri 11,7% Arttı

November 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Etsy Bilanço Özeti: Gelirleri 11,7% Arttı

Etsy hisseleri, üçüncü çeyrek gelir ve kazanç rakamlarının beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından çarşamba günü kapanış sonrası piyasada 10%’a yakın değer kazandı. Şirket ayrıca, cari dönem için iyimser beklentilere sahip olduğunu açıkladı.

Etsy, dördüncü çeyrek için 700 milyon dolar ile 780 milyon dolar arasında bir gelir ve 3,6 milyar dolar ile 4 milyar dolar arasında bir brüt mal satışı açıklamayı bekliyor.

● StreetAccount’a göre Wall Street, dördüncü çeyrek gelirlerinin 743 milyon dolar ve brüt mal satışlarının 3,9 milyar dolar olarak gerçekleşeceğini öngörmüştü.

Etsy’nin üçüncü çeyrek geliri, işlem ücretlerindeki artışla desteklenerek bir önceki yıla göre 11,7% arttı.

● Şirket geçtiğimiz nisan ayında satıcılardan aldığı işlem ücretini 5%’ten 6,5%’e çıkaracağını duyurmuş ve bu da üye işyerlerinin tepki göstermesine ve hatta bir hafta süreyle greve gitmelerine neden olmuştu.

Etsy CEO’su Josh Silverman yapmış olduğu kazanç açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tüketiciler hediyeler için daha mı fazla yoksa daha mı az harcama yapacaklar ya da internet üzerinden alışverişi daha mı çok tercih edecekler yoksa alışveriş merkezlerine mi gidecekler, bilemiyoruz.

Ancak iyi haber şu ki, House of Marks platformumuzda farklılaştırılmış ürün envanteri ve değişken maliyet modelimiz sayesinde, diğer perakendecilerin ve e-perakendecilerin yapmak zorunda oldukları gibi, bu belirsizlikler üzerine büyük bahislere girmemiz gerekmiyor.”

Etsy Bilanço Özeti: Gelirleri 11,7% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC