Borsa Haberleri

Essential Utilities Beklentilere Paralel Kazanç Tahminleri Açıkladı

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Essential Utilities Beklentilere Paralel Kazanç Tahminleri Açıkladı

Essential Utilities (WTRG) çarşamba günü yaptığı açıklamada, hisse başına 1,75-1,80 dolarlık 2022 kazancını doğruladı ve 2023 için hisse başına 1,85-1,90 dolarlık bir tahminde bulundu. Bu rakam 1,90 dolar seviyesindeki analist konsensüsüne paralel.

● Essential Utilities (WTRG), en iyi performans gösteren ve temettü dağıtımı 40 yıldır artan kamu hizmet hisselerinden biri.

● 2022 tahmin aralığının orta noktasını esas alan Essential Utilities (WTRG), 2025’e kadar yıl bazında 5-7%’lik bir bileşik oranda büyüme kaydetmeyi bekliyor.

● Ağırlığı su segmenti olmak üzere, düzenlemeye tabi altyapı yatırımlarından 2025 yılına kadar her yıl yaklaşık 1,1 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Bu rakam, güncel plana göre yıl bazında yaklaşık 100 milyon dolarlık artış anlamına geliyor.

● Şirket su segmenti gelirinin 2025’e kadar 6-7%’lik yıllık bileşik oranda büyümesini öngörse de doğal gaz segmentinden elde edilen gelir için 2025’e kadar yıllık bileşik büyüme oranının 8-10% olması bekleniyor.

Essential Utilities Beklentilere Paralel Kazanç Tahminleri Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha