BIST Şirket Haberleri

Kâr Marjı İle Öne Çıkan Çimento ve Beton Şirketleri!

Kâr Marjı İle Öne Çıkan Çimento ve Beton Şirketleri!
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren çimento ve beton şirketlerinin 2022 yılına ait bilançoları belli oldu. Açıklanan verilere göre, esas faaliyet kâr marjı en yüksek olan şirketlerde belli oldu. 

İşte ilk 10 şirketin ve esas faaliyet kâr marjları;

Bursa Çimento (BUCIM) 25,74%

Afyon Çimento (AFYON) 25,15%

Nuh Çimento (NUHCM) 22,79%

Boğaziçi Beton Sanayi (BOBET) 14,98%

Konya Çimento (KONYA) 14,59%

Akçansa (AKCNS) 13,62%

Çimsa (CIMSA) 2,56%

Baştaş Başkent Çimento (BASCM) 12,13%

Yibitaş İnşaat Malzeme (YBTAS) 8,12%

Niğbaş Niğde Beton (NIBAS) 7,12%

Esas Faaliyet Kâr Marjı Nedir?

Esas Faaliyet Kâr Marjı, şirketin hasılatından ne kadar kâr üretebildiğini gösteren orandır. Hisse senedi seçerken aynı sektörden hangi firmaya yatırım yapacağınıza karar vermek için kâr marjlarını karşılaştırmak size önemli ipuçları sunabilir.

Şirketin ana faaliyetlerine ilişkin kâr marjını hesaplamak için Esas Faaliyet Kârı / Hasılat formülünü kullanabilirsiniz.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa Gündem,