BIST Şirket Haberleri

Eşarj, Türkiye’nin En Hızlı Şarj İstasyonunu Kurdu

June 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Eşarj, Türkiye’nin En Hızlı Şarj İstasyonunu Kurdu

Türkiye’nin öncü elektrikli araç şarj istasyonu operatörü olan Eşarj, Türkiye’de bir ilke imza atarak 360 kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonunu kurdu. Bu şarj istasyonuyla Ankara’da toplam 52 istasyona ulaşan Eşarj, 60’tan fazla şehirde toplamda 600’den fazla şarj istasyonuyla hizmet veriyor. Şirketin hedefi, 2023 sonuna kadar Türkiye genelinde 81 ilde en az bir yüksek hızlı (DC) şarj istasyonu olmak üzere toplam 1000 istasyon kurmak.

Yatırımlarını Yüksek Hızlı Şarj İstasyonlarına Yönlendiriyor 🔋

Eşarj, Türkiye’de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sektördeki liderliğini koruyarak müşterilerine en iyi ve en hızlı şarj deneyimini sunmayı amaçlıyor. Şirket, müşterilerin zamanlarını verimli bir şekilde kullanmalarına odaklanarak yatırımlarını yüksek hızlı (DC) şarj istasyonlarına yönlendiriyor.

2023’te Hedef: 1000 Şarj İstasyonu! 🎯

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, Eşarj olarak müşterilere yarım milyondan fazla şarjlanma deneyimi yaşatan ilk şirket olduklarını belirterek elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonlarında geçirdikleri zamanın önemini ve değerini bildiklerini söyledi. Pınar ayrıca, Türkiye’deki ilk ve en hızlı 360 kW şarj istasyonunu kurarak ağlarını genişletmeye devam ettiklerini ve 2023 sonuna kadar hedefledikleri 1000 istasyonu kurma çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

360 kW Gücündeki Şarj İstasyonu ile Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Eşarj, sadece elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına değil, aynı zamanda elektrikli araçların karbon emisyonlarını azaltmada tam potansiyellerine ulaşmalarına da katkı sağlamak amacıyla çalışıyor. Şirket, yenilenebilir enerji sertifikası alan ilk şarj operatörü (IREC, YEK-G), ilk DC şarj istasyonu ve elektrikli araç markalarıyla anlaşmalı ilk şarj operatörü unvanlarına sahip olmanın yanı sıra Türkiye’de 360 kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonu

Eşarj, Türkiye’nin En Hızlı Şarj İstasyonunu Kurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks