Borsa Haberleri

Ereğli Demir Çelik’ten (EREGL) 100% Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı

Ereğli Demir Çelik’ten (EREGL) 100% Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı
Google News Icon Takip Et

Ereğli Demir Çelik (EREGL), 100% oranında bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. Şirket bu kararla birlikte 3,5 milyar TL çıkarılmış sermayesini, 7 milyar TL’ye çıkaracak.

Ereğli Demir Çelik Bedelli Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Alınan karar henüz SPK’ya tarafından onaylanmadı. Kararın onaylanması halinde şirket bölünme tarihini KAP üzerinden ilan edecek.

EREGL Bölündüğünde 100 Adet Hisseme Karşılık Ne Kadar Hisse Kazanırım?

Ereğli Demir Çelik 100% bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmesi durumunda, 100 EREGL hissesine karşılık, hesabında toplamda 200 adet hisse olacak.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında Ereğli Demir Çelik (EREGL) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP