BIST Şirket Haberleri

Ereğli Demir Çelik (EREGL) Yeni Yatırımını Devreye Alıyor

October 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ereğli Demir Çelik (EREGL) Yeni Yatırımını Devreye Alıyor

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, büyük bir yatırımın tamamlandığını ve bu yatırımın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü olan 29 Ekim 2023’te faaliyete geçeceğini duyurdu.

Üretim Kapasitesinde Artış 

EREGL, bu yeni yatırımın detaylarına da değindi. Yeniden inşa edilen yüksek fırın sayesinde şirketin yıllık sıvı ham demir üretim kapasitesi 1 milyon 625 bin tondan tam 1 milyon 775 bin tona yükseltildi.

Verimlilik ve Sürdürülebilir Üretim Hedefi

Yatırımın amacına da vurgu yapan şirket, yeni fırın sayesinde maliyetlerini düşürmeyi, verimliliğini artırmayı ve sürdürülebilir üretime daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyor.

Deprem Sonrası Sigorta Avansı Tahsili

Ayrıca 6 Şubat 2023’te yaşanan depremin ardından İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. adlı bağlı ortaklıkta meydana gelen hasarla ilgili olarak 100 milyon ABD Doları tutarındaki sigorta avansının tahsil edilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bilgisi de paylaşıldı.

Ereğli Demir Çelik (EREGL) Yeni Yatırımını Devreye Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP