BIST Şirket Haberleri

EREGL, ISDMR ve KCAER’den Vergi Cezası Açıklaması

May 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
EREGL, ISDMR ve KCAER’den Vergi Cezası Açıklaması

Türkiye demir-çelik sektöründe büyük yankı uyandıran vergi cezası haberlerine, sektörün önde gelen iki şirketi Erdemir ve İsdemir’den yanıt geldi. OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde faaliyet gösteren bu iki şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptıkları açıklamalarla, kendilerinin bu cezalarla bir ilgilerinin olmadığını duyurdu.

Rekor Vergi Cezası ve Sektör Reaksiyonu

Geçtiğimiz günlerde medyada yer alan haberler, demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren iki şirkete toplamda 7 milyar TL tutarında bir vergi cezası kesildiğini ortaya koymuştu. Bu gelişme, sektörde ve yatırımcılar arasında ciddi bir endişe yaratmıştı. Ancak, Erdemir ve İsdemir tarafından yapılan açıklamalarda, bu haberlerde adı geçen firmalar arasında olmadıklarını ve cezanın kendilerine yönelik olmadığını belirttiler.

Kocaer Çelik’ten Benzer Açıklama Geldi

Kocaer Çelik, yine aynı şekilde bir açıklama yaparak, bahsi geçen vergi cezasının kendi şirketlerini etkilemediğini ifade etti.

EREGL, ISDMR ve KCAER'den Vergi Cezası Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP1, KAP2, KAP3