Borsa Haberleri

Erdoğan’dan Elon Musk’a Türkiye’de Tesla Fabrikası Çağrısı

September 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Erdoğan’dan Elon Musk’a Türkiye’de Tesla Fabrikası Çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla (TSLA) CEO’su ve girişimci Elon Musk’ı bir sonraki Tesla fabrikasını Türkiye’de kurmaya davet etti.

Erdoğan, dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD’yi ziyaret ederken New York’ta Musk ile bir araya geldi. İkili, Manhattan’daki Türk Evi’nde buluştu.

Söz konusu buluşmada Türkiye’nin elektrikli otomobili Togg’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla Erdoğan, Tesla’yı yedinci fabrikasını Türkiye’de kurmaya çağırdı.

Erdoğan ayrıca Musk’ın havacılık şirketi SpaceX ve Türkiye’nin uzay programı ile işbirliği fırsatlarından bahsetti ve milyarder mucidi bu yıl eylül ve ekim aylarında gerçekleşecek olan Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’e davet etti.

Musk, bazı Türk tedarikçilerin hâlihazırda Tesla ile çalıştığını ve Türkiye’nin bir sonraki ve yedinci fabrika için “en önemli adaylar arasında yer aldığını” söyledi. 

Erdoğan’dan Elon Musk’a Türkiye’de Tesla Fabrikası Çağrısı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC