BIST Şirket Haberleri

Erdemoğlu Holding’den SASA’da Pay Satışı: Toplam Payları 74,9% Olacak

Aralık 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Erdemoğlu Holding’den SASA’da Pay Satışı: Toplam Payları 74,9% Olacak

Erdemoğlu Holding, KAP’a yaptığı açıklamada SASA’da sahip olduğu payların 2,5%’ine denk gelen 135 milyon adet payı nitelikli kurumsal yatırımcılara sattığını bildirdi. Şirketten gelen açıklamada satışa yurt dışı yerleşik kurumsal yatırımcılardan 4,2 kat talep geldiği belirtildi. Satış haberinin etkisiyle SASA hisseleri borsada güne 5,86% düşüşle 45 liradan başladı.

Yapılan açıklamada satışın pay başına 43,10 TL olarak belirlendiği ve işlemden elde edilen brüt hasılatın yaklaşık 5 milyar 818 milyon 500 bin TL olduğu ifade edildi.

JP Morgan ile türev işlem  

Daha önce yapılan açıklamada Erdemoğlu, SASA’daki hakim pay sahibi pozisyonunu koruma ve bununla ilgili etkin risk yönetimi amacıyla satış işleminin tek uluslararası koordinatörü olan JP Morgan ile eşzamanlı olarak bir türev işlemi gerçekleştirdi.

JP Morgan, Erdemoğlu’ndan, satış fiyatı olan 43,10 TL’den 32.700.000 adet SASA payı satın aldı.

Erdemoğlu’nun SASA’daki payı 75,9% olacak

Erdemoğlu’nun söz konusu satışı tamamlamasının ardından şirkette sahibi olduğu pay oranı 75,94 olacak. Erdemoğlu, SASA’da pay sahibi kalmaya devam edeceklerini belirterek “Erdemoğlu’nun SASA’ya olan bağlılığı ve desteği devam edecektir.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu, Ekonomim.com

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti