Bültenler

Epic Games, Sony ve Lego’dan 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı

April 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Epic Games, Sony ve Lego’dan 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Fortnite yapımcısı Epic Games, Sony (SONY) ve Lego Group’un ana şirketi olan Kirkbi’den toplam 2 milyar dolar yatırım aldı. 

Bu son yatırım, Epic’e 31,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri kazandırdı. 

Epic, yeni yatırımın çocuklara uygun metaverse oluşturma çabalarına doğru gideceğini ve aynı zamanda devam eden büyümesini de destekleyeceğini söyledi.

🌐 Metaverse’e Açılan Kapı Lego ile Ortaklıktan Geçiyor 

Yapılan son duyuru, Epic Games’in çocuklara yönelik bir metaverse inşa etmek için Lego ile ortaklık kurduğunu açıklamasından birkaç gün sonra geldi. 

Şirketler, çocuklar için sürükleyici ve eğlenceli bir dijital deneyim oluştururken aynı zamanda güvenli bir yapı sağlamaya yoğunlaştıklarını belirtti. 

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney yaptığı açıklamada, “Eğlence ve oyunun geleceğini yeniden tasarlarken, vizyonumuzu paylaşan ortaklara ihtiyacımız var. Bu ortaklığı Sony ve Kirkbi ile sağlamayı düşünüyoruz. Bu yatırım, oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve içerik oluşturucularının gelişebileceği alanlar yaratma çalışmalarımızı da hızlandıracak.” dedi.

Epic Games ve Lego, önerilen metaverse planları hakkında ayrıntıya girmemiş olsa da geliştirdikleri dijital alanların güvenliğini gözeten bazı ilkeleri ön planda tutmaya başladı. 

Çocukların güvenliklerini öncelik haline getirmek, mahremiyetlerini korumak ve dijital deneyim üzerinde kontrol kuracakları araçları oluşturmak dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor.

Epic Games, Sony ve Lego'dan 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı