BIST Şirket Haberleri

Ensari Deri’nin Bölünme Tarihi Belli Oldu!

May 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ensari Deri’nin Bölünme Tarihi Belli Oldu!

Ensari Deri (ENSRI) şirket sermayesi yarın 36,5 milyon TL’den 220% oranında bedelsiz olarak 116,8 milyon TL’ye yükseltilecek.

2 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla portföyünde ENSRI hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 220% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 320 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Ensari Deri güncel fiyatında bölünürse (2 Mayıs 2023 – 27,18 TL) yarın düzeltilmiş pay fiyatı olan 8,49 TL’den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Ensari Deri (ENSRI) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Ensari Deri'nin Bölünme Tarihi Belli Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu