Borsa Haberleri

Enphase’in Gelirlerini Yıllık Bazda 70%’ten Fazla Artırması Bekleniyor

Şubat 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Enphase’in Gelirlerini Yıllık Bazda 70%’ten Fazla Artırması Bekleniyor

Son 2 yılda ENPH, hisse başına kâr tahminlerini ve gelir tahminlerini 100% aştı.

● Son 3 ay içinde hisse başına kâr tahminlerinde 2 kez yukarı yönlü, 4 kez aşağı yönlü revizyon yapıldı. Gelir tahminlerinde ise 3 kez yukarı yönlü, 2 kez aşağı yönlü revizyon gerçekleştirildi.

● Dördüncü çeyrek açısından değerlendirildiğinde; düzenleyici ortamın elverişli olması, Enflasyonla Mücadele Yasası kapsamındaki devlet teşvikleri ve güneş enerjisi, depolama, elektrikli araç ve enerji yönetimi ürünlerine yönelik güçlü talebin etkisiyle ENPH’nin hem kazançlar hem de gelir açısından yıl bazında 70%’in üzerinde önemli bir sıçrama kaydetmesi bekleniyor.

● Uluslararası Enerji Ajansı’na göre, solar fotovoltaik (PV) kurulu güç kapasitesinin 2027’ye kadar kömür kapasitesini aşması ve dünyanın en büyüğü olması bekleniyor. Bu da ENPH’ye ve diğer güneş enerjisi tedarikçilerine destek olacak bir gelişme.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha