Borsa Haberleri

Enphase’e Yüksek Not! Avrupa’da Büyümeye Devam Ediyor

March 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enphase’e Yüksek Not! Avrupa’da Büyümeye Devam Ediyor

Raymond James’in Enphase Energy (ENPH) için 12 aylık ortalama fiyat hedefini 225 dolara ve daha önce verilen “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltmesinin ardından, ENPH hisseleri dün erken saatlerde 5,8% yükseliş kaydetti.

Analist not yükseltme gerekçesi olarak, hisse fiyatında yılın başından bugüne kadar kaydedilen sert düşüşü ve şirketin Avrupa’daki genişleme hamlelerini gösterdi.

● Enphase (ENPH) hisselerinin bir yıl önceye kıyasla 31% değer kaybettiğini ve 2022’de itibaren elde ettiği kazançların tümünü geri verdiğini kaydeden Raymond James analisti Pavel Molchanov, not yükseltmesi yaparak “düşen bıçağı tutmaya çalıştığını” belirtti.

● Molchanov, 2022’de şirketin büyümesindeki en önemli itici güç olarak nitelendirilen Avrupa’ya geçiş konusunda Enphase (ENPH)’ın “harikulade bir iş” çıkardı ve “önümüzdeki yıllarda bundan daha fazlasını beklediklerini” yazdı.

● Gerek net ölçüm gerek korumacılık açısından ABD pazarında aşılması gereken yasal zorlukların Avrupa’da olmadığını vurgulayan analist, kendini Avrupa’da gösteren temiz teknoloji şirketlerinin, “dünyanın en güçlü iklim politikası çerçevesinden” ve Rusya-Ukrayna savaşı bağlamında bölgedeki enerji güvenliği arayışından destek bulduğunu belirtiyor.

Enphase’e Yüksek Not! Avrupa’da Büyümeye Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha