Borsa Haberleri

Enphase Energy’nin Sert Düşüşü Sonrasında Notu Artırıldı

March 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Enphase Energy’nin Sert Düşüşü Sonrasında Notu Artırıldı

Aralık ayından bu yana yaklaşık 40%’lık bir gerilemenin ardından Enphase Energy (ENPH)’nin hisse fiyatının daha rasyonel hale geldiğini kaydeden Susquehanna Financial’ın, ENPH için daha önce belirlenmiş olan “NÖTR” notunu “POZİTİF”e yükseltmesi ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 275 dolar olarak belirlemesinin ardından şirket hisseleri dünkü seansı yükselişle kapattı.

● Şirketin Avrupa’da sürdürdüğü güçlü büyümenin ABD’de yakın vadede oluşan kayıpları kısmen telafi edebileceğini kaydeden Susquehanna analisti Biju Perincheril, “ENPH için uzun kuyruktan Tier 1’e kayan ABD kurulum karmasının etkisi kısa vadede hafifleyebilir.” dedi.

● Enphase (ENPH)’in uluslararası gelirleri, analistin ‘görece cazip geri ödeme süreleri göz önüne alındığında kurulum sayılarındaki artışın öngörülebilir gelecekte gücünü koruyacağını’ öngördüğü Avrupa’daki büyümenin etkisiyle, 2022 mali yılında iki kattan fazla arttı.

Enphase Energy’nin Sert Düşüşü Sonrasında Notu Artırıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha